Nilox Tube – miniaturní a jednoduchá kamerka do terénu

Nilox Tube – miniaturní a jednoduchá kamerka do terénu

NILOX Tube Wide Angle Action Cam je malinká a velmi jednoduchá kamerka. Vzhledem připomíná menší váleček a obsahuje vlastně jen dva ovládací prvky a jednu stavovou dvoubarevnou LED diodu. Po odebrání zadního krytu se objeví jeden microHDMI konektor, slot na microSD kartu, microUSB pro připojení k PC nebo Mac a přepínač kvality s možnostmi HD a WVGA.
K ovládání slouží jedno šoupátko pro zapnutí nahrávání videa a jedno tlačítko sloužící jako spoušť fotoaparátu, případně k zapnutí a vypnutí při připojení k počítači. Po aktivaci začne kamerka nahrávat do zhruba čtyř vteřin, což indikuje lehkou vibrací a červeně svítící LED diodou. Ostatně všechny stavy kamerka signalizuje převážně vibrací, a to i chyby. Plná karta je například signalizována blikající červenou LEDkou a několika vibracemi za sebou.

Nilox Tube

Vibrace jako notifikace o stavu jsou vlastně ideální. Máte-li kamerku třeba na helmě, je to jediný způsob, jak zjistit, že se něco děje. Problém je, že se musíte naučit, co která vibrace vlastně znamená.


Kamerka je vodotěsná do 10 metrů a díky své velikosti i dobře použitelná pro spousty sportů. V balení najdete bohaté příslušenství a jde tak snadno upevnit na helmu, kolo nebo motorku, auto, lyže a spousty dalších. Při testování jsem ji pomocí dodaného popruhu dokázal relativně snadno uchytit na záda psa. V balení najdete dvě „základny“ a dva samolepicí kousky pro přilepení skoro kamkoliv. Po odlepení je možné základnu nalepit znovu a drží. Případně můžete se stejnou základnou použít i dva přibalené popruhy. Kameru jde upevnit i na běžný stativ pomocí standardizovaného stativového závitu.

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
Nilox Tube

Displej u tohoto modelu nehledejte. Veškerá nastavení se omezují na režim záznamu (HD/WVGA) nastavitelný přímo na kameře. Nastavení data, času a automatického vypnutí se provádí po připojení k USB pomocí dodaného softwaru pro PC a Mac (ten se automaticky nahraje na vloženou kartu). Kamera neumí sama formátovat vloženou kartu – to musíte provést ručně z počítače přímo z operačního systému.


Nilox Tube

Záznam v režimu HD je jen 720p v .h264 s relativně dobrou kompresí dostačující pro účely akčních záběrů nebo natáčení pod vodou, ale pokud potřebujete lepší kvalitu, je vhodnější sáhnout po jednom z vyšších modelů v řadě. Nevýhoda je hlavně v rozlišení 720p, na druhou stranu je kamera lehká, skladná a snadno ovladatelná. Neobsahuje spousty nastavení a je hned připravena k použití. S ohledem na cenu, jež činí 4 190 korun, si tento model troufnu hodnotit pozitivně.

Načítám video ...
comments powered by Disqus