Reportáž z IFA 2013 v Berlíně (část 2)

Reportáž z IFA 2013 v Berlíně (část 2)

     Ve druhé části reportáže Vás seznámím se svou jízdou po stáncích našich dalších značek, kromě těch už zmíněných (v první části článku) z Harman Group. Samozřejmě při príležitosti návštěvy největší výstavy elektroniky v Evropě jsem si nemohl nechat ujít ani stánky ostatních značek. Veletrhu dominovaly především velké displeje TV obrazovek, všudypřítomné bluetooth a airplay reproduktory obohacené o konfiguraci přes NFC, inteligentní hodinky, ... Doslova jsem zakopával u každého třetího stánku o obaly a tašky pro telefony a notebooky. Ty Vám pomalu nutili. Určitě každý by si něco našel v tom svém designu, který by se mu líbil. Ale pojďme rovnou na první stánek, kterého jsem si hned při vstupu všiml.
DeLonghi Group

Stánok DeLonghi Group
     Velký stánek, který zahrnoval značku DeLonghi, Kenwood a nejnověji už i Braun. Braun (divize kuchyňské spotřebiče) už patří pod DeLonghi. Nebudu Vás zatěžovat povinnými a známými produkty, ale spíš u všech stánků jsem se zameřoval na novinky. Hlavně u této značky si je potřeba uvědomit, že co je dostupné pro německý trh, nemusí být dostupné právě pro ten náš.

DeLonghi Kávovar
Z kávovarů nebylo představeno nic extra, jen pár nových modelů, které nic převratného nepřinesly.

Nepřehlédněte:
Je dTest opravdu objektivní?
Pro kuchyňské roboty bylo představeno několik nových příslušenství.

Kenwood AT511/AT512
Kenwood AT511/AT512 nové "háky" pro tvorbu pěny suflé a přimíchávání ingrediencí do těsta bez poškození textury.

Kenwood AT550
Zaujala mě pěkná skleněná mísa, ve které vidíte přípravu pokrmu a navíc je integrována odměrka. Toto doufám, že bude i na našem trhu a hned si ji zabezpečím.

Kenwood Timer
Kenwood Timer
Z kuchyňských robotů mě překvapil tento na obrázku výše. Díky ovládacím prvkům jsem očekával funkci vaření, ale chyběl další otočný knoflík pro volbu teploty. Po přečtení názvu mi to hned bylo jasné. Robot má v názvu slovo Timer. Konečně nemusíte stát u robotu, a můžete nastavit čas, kdy má hníst, míchat, ...

Nepřehlédněte:
Zboží skladem? E-shopy často lžou.
Kenwood KMC015
Čistě bílý robot (žádný plast, a ani řada Prospero), kde vynikne už standardně dodávaná skleněná průsvitná mísa. Tento robot bude na trhu pod označením KMC015 Chef Titanium Perleťově bílý.

Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Z drobných spotřebičů byla představena modro-fialová série, která nese přívlastek Proffessional.

Kenwood HM680
A ještě takový chutný malý klon mezi kuchyňským robotem a ručním mixérem. Šikovné na internát, do malého bytu, ...

Na závěr ještě pár povinných fotografií série kMix.

Nepřehlédněte:
Legendární značky – Varta – část. 7
Séria kMix
Séria kMix
Séria kMix
Séria kMix
Russell Hobbs
stánok Russell Hobbs
O pár metrů dále byla značka Russell Hobbs se svými designovými spotřebiči. Všechny budovy v rámci výstaviště byly uspořádány tak, že tematické celky jste měli u sebe, i když to nebylo vždy pravidlem. Russell Hobbs má na jaro připravené množství novinek, i když ne všechny byly vystaveny. O novinkách se samozřejmě dočtete i na našich stránkách přibližně za dva-tři týdny. Tehdy se totiž koná konference s představováním novinek, na které samozřejmě nebudeme chybět.

Russell Hobbs Easy
Topinkovač vhodný pro větší rodiny nebo když připravujete více topinek, můžete je uchovat déle teplé využitím kovové plochy topinkovače.

Russell Hobbs Mini Black
Nová mini série tentokrát v černé barvě.

Russell Hobbs Glass Black
Pěkná designová Glass série byla tentokrát obohacená o černou barvu.

Status
     Stánek Statusu jsem téměř minul, ale nedalo si nevšimnout skladovací nádoby uchycené na stěnu. Tato značka si pomalu ale jistě získává místo na našem trhu. Uvedli jsme populární vakuovací řešení. Ne, že by jich na trhu nebylo dost, ale Vás a samozřejmě i mně přesvědčila kvalita jejich zpracování. Např. boxy jsou vyrobeny z plastu, který se používá na okna v letadlech a cena není nijak přehnaná.

Status
Vakuovací dózy. Všimněte si nové oranžové barvy + navíc se tu už nacházejí i nové skladovací nádoby, ale už bez možnosti vakuování.

Status
Plně automatický vakuovací přístroj

Status
Nádherný výsledek vakuování

Status
Množství drobného a velmi užitečného nářadí do kuchyně

Status
Sušička ovoce, velmi dobře prodávaná. Určitě se teď uchytí v nadcházející houbařské sezóně. Houby máte usušené cca. za hodinku.

Status
Status
Vystavené prototypy připravovaných plnoautomických vakuovaček. Zda se dostanou na trh, zůstává otazníkem. Určitě by osvěžili trh.

TomTom
TomTom
     Tento světový výrobce GPS řešení nic oslňujícího ani nového nepředstavil. Stánek prezentoval aktuální modely navigačních systémů do auta. Aplikace pro iOS (iPhone/iPad) ale i pro Android. Sportovní hodinky Runner a MultiSport byly též vystavené, ale protože s těmito jsem se už seznamoval od začátku léta prostřednictvím internetu, tak jsem je měl možnost si je naživo odzkoušet. Ale reálný provoz řekne víc než vystavený kus. Zatím vypadají vynikajícně. Předností těchto hodinek je, že nejste vázáni na jednu sportovní aplikaci/web stránku, mají vyměnitelný náramek a můžete je použít i na plavání. Následuje souhrn fotografií z tohoto stánku.

TomTom
TomTom
TomTom
TomTom
TomTom
Homedics
    tato firma vyrábí především výrobky pro Vaši úlevu a zdraví. Různé masážní podložky, masážní křesla, monitory krevního tlaku, ... ale trochu opatrně se pustili i do dalšího segmentu a sám se nechám překvapit, jak se prosadí. Produkt Homedics Jam už můžete najít i v nabídce webu a přináším Vám netradičně stánek, který zaujme, stejně jako samotné produkty.

Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Ostatní značky
     Ostatní značky, které najdete v nabídce tohoto webu, nepřinesli nic převratného ani extra zajímavého, což by stálo nějak za zmínku. Navštívil jsem stánky výrobců Rio Beauty, Remington, Salter/Homedics a T`nB. Možná mě to neoslovilo i kvůli tomu, že tato oblast mě nijak zvlášť extra neoslovuje. Spíš by to chtělo s sebou nějakou tu slečnu.

Rio Beauty
Remington
Homedics/Salter
T`nB
Soukromá perlička na závěr
     Moje vědomosti o šicích strojích skončily někde u šlapající "Singer"-ky (jeden historický kus vlastněný doma) a pár mechanických strojích integrovaných do nábytků. Byl jsem až šokován, kam se vývoj v tomto segmentu pohl. Nejvyšší model měl integrovaný dotykový displej ve velikosti iPhone, kterým si uživatelka všechno nastavila a stačilo jí přidržovat následně jen látku. Příště si budu muset prohlédnout blíže a chvíli se i zdržet v takovýchto stáncích :-).

Šijacie stroje
Šijacie stroje
Šijacie stroje
Šijacie stroje
Doufám, že budu moct v budoucnosti přinést více takovýchto reportáží.
comments powered by Disqus