Recenze Varta Emergency Powerpack: dvě hodiny výdrže navíc, které se vejdou kamkoli

Recenze Varta Emergency Powerpack: dvě hodiny výdrže navíc, které se vejdou kamkoli

     Kdo se v životě potkal s elektřinou, určitě natrefil na značku Varta. Tato německá společnost je známá především pro výrobu baterií pro domácí použití i pro automobily, ale z času na čas vytvoří i dodatečné příslušenství. V době smartphonů musela proto i ona přizpůsobit svůj sortiment a to je důvod, proč se v její nabídce objevuje sada Emergency 30-pin Powerpack. Jak už napovídá název, jedná se o doplněk pro iPhone a iPod s 30-pinovým konektorem a může vám pomoci v době, když nemáte po ruce žádný zdroj elektřiny.
     Nejlepší pomoc je přitom jednoduchá a i proto v balení nenajdeme absolutně žádný kabel. Varta zjevně nechce, abyste při kempovaní nebo sbírání hub oživovali svůj telefon pomocí hromady kabelů a preto je Emergency Powerpack malý a jednoduchý. Dokonce je tak malý, že si vystačí s jedinou baterií formátu CR123A nebo CR17345. Baterie CR123A se samozřejmě dodává v balení a podle společnosti by měla zabezpečit další dvě hodiny používání při jednom nabití. Uváděný výsledek se ale týká iPhone 4S s Varta 57918neopotřebovanou baterií a proto jsou výsledky v případě starších přístrojů odlišné. Velmi podobný výsledek se objevil i v případě mého 16GB iPhone 4, který tentokrát vydržel o přibližně dvě hodiny a dacet minut déle. Pack nemůžeme testovat s novějšími zařízeními, protože doplněk je kompatibilní jen s 30-pinovým konektorem a verze pro Lightning konektor zatím nebyla oznámená.

     Používání packu je velmi jednoduché, do plastovej nabíječky stačí vložit baterii a nabíječku následně připojit k iPhonu. Nenacházejí se tu žádná tlačítka či spínače a nabíjení tak začne okamžitě. Vzhledem k uvedeným faktem je teoreticky možné připojit adaptér i k iPadu, ale kvůli jeho velikosti nedojde k nijak překvapivému výsledku. Co však zůstává otazníkem, je cena. Vzhledem k tomu, že pro funkčnost potřebujete baterii, může být hned jasné, že 8,99€ / 229 Kč není konečná a do budoucna musíte počítat s dalšími investicemi. Cena baterií CR123A také není zrovna nejnižší a tak je v tomto případě lepší si promyslet, zda chcete prodloužit životnost vašeho iPhone o další dvě hodiny, nebo ne. Navíc se nejedná o standardní formát baterií a i když je můžete najít v místním obchodě s elektronikou, na dovolené v jiných částech světa může být problém je sehnat.

Zdroj: letemsvetemapplem.eu
comments powered by Disqus