Recenze Varta Alkaline Powerpack: nabijte iPhone z klasických tužkových baterek

Recenze Varta Alkaline Powerpack: nabijte iPhone z klasických tužkových baterek

     S externím nabíjením se potkáváme i dnes. Nabíjení telefonů je dnes záležitostí každého uživatele smartphonu a zatímco v minulosti si majitelé Nokie 3310 vystačili pět dní s jedním nabitím, dnes jsou tyto časy už pryč. Právě proto se na řadu dostávají výrobci příslušenství, ale co se stane v případě, že se pro iPhone rozhodne vytvořit doplněk světoznámý výrobce baterií? Už včera jste si u nás mohli přečíst recenzi nabíječky Varta Emergency PowerPack, a dnes pokračujeme s dalším produktem od Varty.
Varta 57917     Tentokrát se jedná o nabíječku Varta Alkaline PowerPack. Jak už napovídá název, záchranný balíček pro baterii vašeho telefonu vyžaduje baterie standardního formátu AA, což je nesporná výhoda v porovnání s Varta Emergency 30-pin PowerPack. Bohužel už musíte počítat se zabráním většího prostoru, protože sada vyžaduje čtyři baterie. Jednoduchost, jakou jsem zažil u Emergency Powerpack, se v případě Alkaline PowerPack ztrácí, na druhou stranu ji bohatě kompenzuje univerzálnost. Pack je totiž kompatibilní s téměř všemi druhy telefonů, což je zároveň důvod, proč balení obsahuje USB kabel a redukce na porty Micro-USB, Mini-USB a 30-pinový dock konektor. Překvapilo mě, že namísto tří různých kabelů se v balení potkáme s jediným kabelem a třemi redukcemi, které zkrátka připojíte do otvoru na druhé straně dodávaného USB kabelu.

     Přítomnost čtyř baterií se odrazí na vyšší efektivitě jako v případě Varta Emergency PowerPack a určitě je lepší volbou, pokud hledáte nabíječku na úplné nabití telefonu a ne jako doplněk pro prodloužení výdrže baterie o pár hodin. Délka nabíjení se samozřejmě odlišuje od nabíjeného zařízení a vzhledem k typu podporovaných baterií je možné přístroj dobít skutečně kdekoliv na 100%. Co se týká investic, ani teď se nepotkáváme se zástrčkou a baterie uvnitř tak není je možné nabít. Opět tak je třeba počítat s dodatečnou investicí, ale vzhledem k ceně a dostupnosti baterií AA jde o rozumnější investici. Cena samotné sady přitom představuje 11,99€ nebo 299,- Kč, tedy se jedná jen o mírný rozdíl v porovnání se sadou Emergency PowerPack. Na povrchu plastové krabičky se nacházejí tři LED-ky, které vás informují o stavu nabíjení, respektive o stavu baterií. Ani teď se na nabíječce nenachází žádné zapínací tlačítko, takže se začne telefon nabíjat okamžitě po připojení.

Zdroj: letemsvetemapplem.eu
comments powered by Disqus