Amaryllo iCam HD 360 - kamera na dálkové ovládání

Amaryllo iCam HD 360 - kamera na dálkové ovládání

Chata mimo město, dům či byt v době dovolené nebo jen dítě spící ve svém pokoji. Situací, kdy byste chtěli vidět, jak to někde vypadá v době vaší nepřítomnosti je mnoho.  Díky kamerám připojeným k internetu je to možné. Amaryllo iCam HD 360 navíc nabízí ještě možnost otáčení obrazu, takže nemusí snímat jen dopředu zaměřené místo.
Amaryllo iCam HD 360

Kameru připojíte k nabíječce a pomocí párové aplikace od firmy Amaryllo z App Store (iOS) či Google Play (Android) a nastavíte hesla k domácí Wi-Fi síti. Telefon vygeneruje QR kód, který kameře ukážete 15-30 centimetrů před objektivem. Načte si ho, a začne fungovat.

Amaryllo iCam HD 360

Obraz se, na rozdíl od konkurenčních řešení nepřenáší přes speciální aplikace. Každý iCam HD má vlastní Skype konto, na které si můžete jednoduše zavolat odkudkoliv. Ze smartphonu, tabletu nebo počítače, kameře to bude úplně jedno.

Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360

Samozrejmostí je však vaše soukromí, takže kamera “nezvedne“ jakýkoliv hovor, ale jen telefonát od kontaktů, které jí dopředu povolíte. Teda vás, děti nebo například manželku.

Nepřehlédněte:
Překvapení a aktualizace od kamer Amaryllo
Amaryllo iCam HD 360

Videohovor přes Skype potom přenáší obraz s pozorovacím úhlem až 100° v HD (1 280 x 720 bodů) rozlišení spolu se zvukem. V noci mu pomůže infračervené vidění. Kamera vám pochopitelně dokáže zavolat i sama v případě, že její zvukový nebo pohybový senzor zaznamená narušení sledovaného prostoru.

Amaryllo iCam HD 360

Vrátím se však k možnostem otáčení. Obrazem můžete pohybovat přes speciální aplikaci, kde postačí uchycení některého bodu a jeho posun po obrazovce tak, jak to známe například z Google Street View. V případě, že aplikaci nemáte nebo na kameru voláte z cizího počítače v přímořské internetové kavárně,  postačí jí přes chat psát textové pokyny. „L, R, U, D“ pro ni znamená příkaz „doleva, doprava, nahoru, dolu“ a například text „LLLLLLLL“ zase výrazné otočení doleva o několik centimetrů naráz. Zní to složitě a osobě vedle vás zřejmě jen tak lehce nevysvětlíte, proč do okna se zprávou píšete nesmysly, ale funguje to.

Amaryllo iCam HD 360

Kameře nechybí ani slot  na micro SD kartu, nahrávání v HD nebo VGA rozlišení totiž můžete na dálku i načasovat. V případě, že by to nestačilo, může záznam putovat i přímo na cloudové úložiště Google Drive (Disk Google).

Amaryllo iCam HD 360

V obchodech s aplikacemi hledejte aplikace iCam HD, iCam HD 360 nebo dětský monitor iBaby HD. Na tom nezáleží, všechny fungují podobně. Samotnou kameru potom nabízí internetový obchod Vždy.cz za méně než 5300 Kč. A to je velmi příjemná cena za zařízení, kterému stačí jen Wi-Fi síť a Skype ve vašem mobilu.

Nepřehlédněte:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
Amaryllo iCam HD 360

Absenci záložní baterie můžete vyřešit koupí záložního zdroje Ozaki O!Tool battery T52 (5200 mAh), který můžete mít neustále zasunutý v zásuvce. Při výpadku proudu tak zabezpečí dodání energie z integrované 5200 mAh baterie. Nezapomeňte však, že v dané situaci musíte vyřešit i fungování Wi-Fi sítě. Ještě lepší by byla verze s GSM modulem a SIM kartou. Na těch chatách totiž často Wi-Fi nemáme.

Amaryllo iCam HD 360

Výhody
+ univerzální využití díky Skype
+ na nastavovací aplikace je možné zapomenout
+ jednoduchá instalace
+ možnost nahrávání na SD kartu
+ výborné noční vidění

Nevýhody
- chybí integrovaný záložní zdroj
- vázanost na wi-fi připojení

Závěr:
Amaryllo iCam HD je výborný produkt za výbornou cenu. Stačí vám připojení na Wi-Fi síť a už se do svého obýváku či dětského pokoje dovoláte ze smartphonu s iOS nebo Androidem pomocí  Skype. A to odkudkoliv. Navíc, pomocí příkazů L, R, U, D můžete pohybovat kamerou i na dálku. Je to návykové a funguje to přesně, jak má. Chybí snad jen slot na SIM kartu s datovým balíkem od operátora, protože ne každý má doma či na chatě wi-fi síť.

Nepřehlédněte:
Ostatní vystavovatelé na IFA 2014
Načítám video ...
comments powered by Disqus