Pročisťte si vzduch, budete zdravější

Pročisťte si vzduch, budete zdravější

     Většina lidí ani neví, že mnohé zdravotní problémy jim způsobují plísně, které snědí nebo vdechnou. Přitom nemusíte mít plesnivé stěny, stačí, že vdechnete neviditelné vzdušné spóry plísní nebo sníte něco, v čem se plíseň začína tvořit.
     Tělo na plíseň může zareagovat hned, například vyrážkami, ale nemusí. Plísně sa mohou dlouhodobě ukladat a vy budete přemýšlet, proč jste unavení a máte žaludeční problémy. Příznaků však může být mnohem víc a jsou různorodé. Americká lékařská asociace dokonce vyhlásila, že polovina všech onemocnění dnes způsobuje znečištěné ovzduší uvnitř budov. Průměrný člověk stráví doma či v práci až 70 % času uvnitř budov. Vzduch, který dýcháme, obsahuje pyl, prach, dým, zbytky roztočí i částic ze srsti či peří domácích miláčků. Některé jsou tak malé, že se bez problémů dostanou do plic. Nadechneme se přibližně 20.000 krát za den... Plísním se daří všude, kde je teplo a vlhko. Mnozí Češi to pocítili i po nedávnych záplavách, kdy se v jejich vlhkých domech vytvořilo ideální prostředí pro tvorbu plísní.

Ničí bakterie a plísně
     Účinným pomocníkem je v takovémto případě čistička vzduchu, která ničí vzdušné spóry plísní. Například zařízení Airfree E60, určené pro domácí použití, je vhodné nejen pro alergiky, ale spolehlivě likviduje spóry plísní, bakterie, viry, roztoče i další vzdušné nečistoty. Jeden přístroj dokáže vyčistit vzduch v místnosti s velikostí 6 x 4 m. Díky unikátní technologii dokáže ze vzduchu odstranit až 99,9% organických částic a vzduch sterilizovat. Přitom není třeba dokupovat žádné náplně, vůně ani filtry.

Malý a výkonný
     Přístroj testovali víceré světové renomované laboratoře v reálných podmínkách a potvrdily jeho vysoký výkon a účinnost. Díky tomu, že jde o malé, designově zajímavé zařízení, je možné si ho vzít s sebou i na dovolenou (váží jen 1 kg, navíc, pracuje úplně tiše).

Nepřehlédněte:
IFA 2015: AirFree ORB
Proč čistit vzduch
     Ptáte se, proč čistit vzduch uvnitř budovy? Stačí přeci otevřít okno... Ale dnes může být větrání často rizikem hlavně pro alergiky. Všimli jste si někdy zrníček prachu, které se vznášejí v paprscích slunečního světla? Představují jen malý zlomek toho, co sa nachází v domácnostech. Čistička vzduchu však dokáže zachytit i mikroskopické částečky prachu, pylu a ostatních nečistot, které zatěžují především lidi s alergiemi, astmatem a jinými onemocněními dýchacích cest. Díky tomu, že rostou ceny energií, je přirozené, že šetříme teplem, izolujeme budovy a utesňujeme okna. V našich domech se potom hromadí bakterie a plísně a též vydýchaný vzduch. Čistička vzduchu proto dnes není luxus, ale potřeba.

Načítám video ...

Zdroj: slovenský časopis INTERIÉR červen 2013
comments powered by Disqus