Šťávy jsou zdravé pro všechny

Šťávy jsou zdravé pro všechny

     Ovoce a zelenina by měly tvořit neoddělitelnou součást naší i dětské stravy, což nám však může v dnešní uspěchané době dělat problém. Náš běžný příjem vitamínů a enzymů z ovoce je většinou nedostačující a zkonzumovať potřebné množství běžným způsobem je pro mnohé náročné.
Russell Hobbs odšťavovač     Proto můžete denní příjem vitamínů Vás i Vašich dětí zařídit pomocí čerstvých ovocných a zeleninových šťav. Ty z obchodu, které prošly pasterizací, však vzhledem na tento proces neobsahují dostatek enzymů, které tělo potřebuje, proto je vhodné, když si šťávy připravíte sami doma. Je vhodné začínat pomalu a první týden odšťavnit jen malou dávku, kterou budete později zvyšovat.

     V zásadě byste neměli při odšťavňování kombinovat ovoce se zeleninou, výjimkou však je jablko a mrkev. Odšťavněnou čerstvou šťávu byste měli vypít hned, aby enzymy nevyprchaly. Výhodné je také odšťavňovat ovoce a zeleninu ze zahrádky, nejen kvůli naší peněžence, ale i proto, že jsou takovéto plody zdravější než ty z obchodu.
 
Jakou šťávu na co?
     Jablečná šťáva má čistící schopnost, pomáhí při zácpě, horečkách, zánětech. Ananasová šťáva obsahuje enzym bromelín, který má vynikající protizánětlivé vlastnosti. Pomerančová šťáva pomáhá při překysličení organismu a využívá se při postních kúrách.

     Mrkvová šťáva působí pozitivně na zrak, ale i na kvalitu pleti. Nový odšťavňovač Desire od společnosti Russell Hobbs disponuje dvěma rychlostmi vhodnými buď pro měkké, nebo pro tvrdé ovoce a inteligentním plynulým nastavením rychlosti.

Nepřehlédněte:
Rýžovar – nejprodávanější zázrak na světě
     Má extra velký, 75 mm široký plnící otvor, abyste mohli využívat celé plody. Nádoba na šťávu má 750 ml a kontejner na dužinu až 2 litry, takže naráz můžete odšťavnit skutečně velké množství ovoce, či zeleniny. Nerezový nůž je odnímatelný, pro ulehčení čištění a má také mechanickou bezpečnostní pojistku.
comments powered by Disqus