Uhaste žízeň stylově

Uhaste žízeň stylově

    Designovým lahvím Bobble z dílny Karima Rashida se v Čechách i na Slovensku tuto sezónu velmi daří. Usadili se tu na několika místech a zástup jejich fanoušků každým týdnem roste. Není divu - jsou praktické, ekologické, a navíc dobře vypadají. Na letní prázdniny navíc dostali stylový kabát. Od července jsou na pultech dostupné ve dvou nových barvách: v námořnické modré a levandulové, a navíc ve více variantách, co se týky objemu.
Vzácná investice
      Pro ty, ke kterým trend jménem Bobble zatím nedorazil - Bobble jsou lahve (výrobní materiál neobsahuje PVC, ftaláty ani Bisfenol A) s uhlíkovým filtrem, který na sebe váže nečistoty, redukuje chlór i jeho zápach. Stačí je napustit vodou z kohoutku a pít přes filtr, jehož životnost je přibližně 150 litrů. Při běžném užívání tak vystačí asi na dva měsíce.

Karim RashidKdo je Karim Rashid?
     Přední světový designér Karim Rashid se narodil v Káhiře a svůj bakalářský titul v oboru industriálního designu získal na Carleton University v kanadské Ottawě. Postgraduální studium ukončil v Itálii ak dnešnímu dni je podepsán pod více než 3000 autorských projektů interiérů, nábytkového designu, módy, osvětlení, umění, po hudební instalace. Mezi nejzvučnějších klienty designérského studia Karima Rashida patří Citibank, Hyundai, Samsung, Swarovski či Kenzo.

Proč  je pre človeka důležitý správný pitný režim?
  Pitný režim, tedy příjem a výdej vody, se řídí stavbou těla, věkem, aktivitou organismu a také okolním prostředím. Nedostatek vody vyvolává pocit žízně, který je zprostředkován reflexně, z tzv.. centra žízně v mozkovém přívěsku, jako reakce na změny v chemických a fyzikálních parametrech tělesných tekutin, především krve a mozkomíšního moku (zvýšení hustoty těchto tekutin).

Nedostatek vody se projeví:
- suchostí sliznic
- únavou
- malátností
- spavostí
- poruchou koordinace chůze a pohybů
- snížením kožního napětí
- zrychlením pulsu
- poklesem krevního tlaku

Nepřehlédněte:
Cesta na dovolenou
Bobble flase

    Ve střevech napomáhá voda vstřebávání a trávení živin a při jejím nedostatku nastává zácpa, zvláště, pokud je spojena také s nedostatkem vláknin. Hlavními orgány odpovědnými za udržování vodní a minerální bilance jsou ledviny, kudy protékají tekutiny a nastává zahuštění koncentrace vylučované vody. Ledviny se při nedostatku tekutin snaží zachránit pro organismus co nejvíce vody, ale tím i zadržují v těle látky pro tělo škodlivé, toxické. Vodní bilanci kontroluje hormon mozkového přívěsku (adiuretický hormon), dále aldosteron kůry nadledvin, hormony dřeně nadledvin a hormony štítné žlázy.

      Při chladném suchém vzduchu je pocení menší, ale více vody ztratíme dýcháním. Ztráta tekutin dýcháním se zvyšuje nadmořskou výškou a může dosahovat 0,5 až 1, 5 litru za hodinu. Tento fakt se často podceňuje a potlačuje se pocit žízně. Pokud nedochází k vyrovnání ztrát tekutin a minerálů, v organismu nastává nadměrný úbytek tekutin, tzv.. dehydratace. Ztráta tekutin o 2 procenta snižuje výkon až o 20 procent (1, 6 lu 80 kg těžké osoby). Ztráta tekutin nad 6 procent může vést ke kolapsu, který může skončit smrtí.

Načítám video ...
comments powered by Disqus