Test kuchyňských robotů v časopise môjdom 05/2013

Test kuchyňských robotů v časopise môjdom 05/2013

     Na trhu s kuchyňskými roboty je velká konkurence. Z těch kvalitnějších a samozřejmě dražších jsou vlastně osvědčené jen dvě značky. Kenwood a Kitchen Aid. Ale ne každý je ochotný investovat několiko stovek euro za kuchyňský robot atakující hranici 1000€. Jsou tu i alternativy, kam se snaží dostat i jiné značky. Někdy i více méně úspěšně. Právě poslední číslo slovenského časopisu Můj Dům (v originále Môj Dom) si vzalo do hledáčku tyto kuchyňské roboty. Podívejte se, zda dokáží ostatní značky konkurovat "velkým hráčům" na trhu s roboty. My jsme přesvědčení, že ano.
Russell Hobbs Creations 18533-26
Russell Hobbs Creations 18533-26     Robustní, dobře stavěný pákový robot je oporou při míchání kuchyňského těsta, šlehaní krémů na cukrovinky a přípravu nápojů v mixéru. V krabici má jen základní příslušenství, takže s jeho skladovaním si těžkou hlavu dělat nemusíte. Jen při jeho používání je potřeba počítat s tím, že zabere téměř celou hloubku kuchyňské linky. Ani při větším množství surovin nám jeho kovová miska nikdy nebyla malá, spokojení jsme byli s jeho záběrem při míchání i při šlehání. I když při práci s metličkou není nejrychlejší, vždy jsme se propracovali k hustým krémům s drobnými bublinkami, které držely svůj tvar.

     "Pokud jde o pečení a zákusky, vždy splní to, co se od něho očekává."

     Přesvědčil nás o tom, že při pečení je silnou oporou a i s úspornějším motorem dokáže podat vynikající výkon. Snad jen drobný bezpečnostní přešlap udělal výrobce, když žapomněl na senzor vyklopení ramena. Robot je možné zapnout i v poloze, když je vyklopený a bez nádoby.

Nepřehlédněte:
Rýžovar – nejprodávanější zázrak na světě
Hodnocení: pevný, robustní robot s velikou nádobou má všechny předpoklady na to, aby v domácnosti sloužil bez selhání celé desetiletí.

Moulinex MasterChef Gourmet QA407
Moulinex Masterchef Gourmet QA407     Je rychlý a výkonný, navržený tak, aby snesl i intenzivní dlouholeté používání. Pákový robot má planetovou převodovku a většina jeho příslušenství je robustní jako kdysi na robotech ETA, které v domácnostech bez poruchy sloužily celá desetiletí. Při šlehání bílkového sněhu byl nejrychlejší ze všech pákových robotů v těstu. Protože motor má postupný náběh, suroviny se Vám nerozstříknou. Líbilo se nám solídní vyhotovení a síla, kterou se pouštěl do míchání kynutého těsta. Pracovní nástroje díky spirálovitému pohybu pracovaly při míchání surovin rovnoměrně. Příslušenství je početné, je třeba si na něj vyhradit poličku v 45-centimetrové skříňce.

     "Je mistr v rychlostním šlehání bílků a krémů bez šplíchání."

     Při míchání a šlehání nás oslovil šikovný kráječ, ve kterém je možné vyměnit nože zasunutím bez šroubování. Jde o stroj, který na kuchyňské lince zabere málo prostoru a umí urychlit práci při pečení i vaření.

Nepřehlédněte:
Revoluce v grilování aneb jde to i jinak: bez ohně, bez námahy, bez tuku a s pomocníky!
Hodnocení: Moderní konstrukce a pevné klasické materiály ho odlišují od modelů, které jsou vyrobeny jakoby z tenkých plastových skořápek.

Celý test si můžete přečíst ve slovenském časopise Môj dom 05/2013.
comments powered by Disqus