TomTom Multi-Sport GPS sportovní hodinky na obrázku i v praktickém použití

TomTom Multi-Sport GPS sportovní hodinky na obrázku i v praktickém použití

     Na plavaní je možné vzít si GPS sportovní hodinky značky TomTom, kategorie TomTom Runner a TomTom Multi-Sport hodinek a Pocket-lint si vyzkoušel oba modely, aby poznal, jaké doopravdy jsou.

     Zatím není stanovena cena ani plná specifikace dostupnosti, takže nemůžeme přesně říci, jak tyto poslední přístroje budou sedět proti některým svým konkurentům – ale my jsme nosili oba, Runner a Multi-Sport, druhý jmenovaný můžete celý vidět na fotografii.
     Guma jako řemínek je typická pro sportovní hodinky, což znamená, že je komfortní, lehká na seřízení a sedí dobře na zápěstí. Je třeba, aby hodinky seděly poměrně těsně na ruce, aby se zabránilo sklouznutí a bylo zajištěno, že obrazovka nemůže vypadnout.

     Váha je téměř neexistující, méně než 50 gramů, což, ačkoliv je sice významně těžší než Nike Fuelband, je nízkou hodnotou pro zařízení s displejem. Sotva jsme si všimli, že je máme na ruce, bez ohledu na jasný pocit těsného pasování na ruce, dále relativně pomáhá oříznutí v celkové šířce 11,5 mm.

     TomTom slibuje ovládání jediným tlačítkem. Tedy, není to tak úplně pravda. Ve spodní části řemínku je velká, jako tlačítko vypadající podložka, kterou lze lépe popsat jako čtyř-směrový ovladač. To vlastně dává mnohem větší smysl než by dávalo jednotlačítkové ovládání, protože je možné filtrovat dopředu, dozadu a možnostmi nabídky poměrně snadno, což je doprovázeno nepatrnými vibracemi pro pomoc při potvrzování volby – na druhou stranu může být trochu obtížné vidět, kde jste, když jste v pohybu. Většina konkurentů volí čtyři nebo pět základních kontrolních tlačítek na rozích hodinek.

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku
TomTom MultiSport
     Multi-Sport obrazovka – o které výrobce prohlašuje, že má „vysoké rozlišení“, ale neznáme přesné rozlišení v pixelech – možná to není HD panel, ale má mnohem větší rozlišení než primitivnější displeje, např. hodinek na běhání Garmin Fenix. Údaje jsou snadno vidět na první pohled, i když s nimi budete potřebovat procházet pomocí tlačítek nahoru a dolů, spíše než mít vše na displeji jedné obrazovky. Např. na kole, na což je Multi-Sport připraven, to v pořádku stačí, ale nabídka je méně rozsáhlá než specializované cyklistické počítače.

     Kromě číselných displejů hodinky také nabízejí grafické displeje – ať už je to procentuální podíl tréninku v kruhovém formátu nebo je to pozice „ducha-běžce“ na trati, která Vám přinese rychlý přehled o tom, kde jste v závodě s vlastním časem. Nebyli jsme zatím schopni přístroj řádně vyzkoušet při běhu, jízdě na kole nebo při plavání, ale  myslíme si, že tyto grafické obrázky budou užitečné a pro rychlou zmínku stačit.

     Runner a Multi-Sport mají jemné podsvícení, které se aktivuje poklepáním na pravé straně obrazovky. Nicméně jako každý po nijak mimořádné, ale svůj úkol to splní. Nicméně, přestože přístroj nemá dotykový displej, nevíme proč je podsvícené tlačítko vestavěné na boku obrazovky – to má za následek mastné otisky prstů s každým dotykem, kterému by se dalo lehce vyhnout, pokud by to bylo navrženo jinak. Drobnost, nicméně zbytečná.

TomTom MultiSport
     Jedna zvláštnost provedení je u obou Runner a Multi-Sport, které přicházejí s možností výměny řemínků, aby bylo možné měnit různé barvy řemínků. Hlavní jednotka jednoduše vyskočí, jak je ukázáno na obrázku výše. Životnost baterie je odhadována na 10 hodin na jedno nabití – není to něco, co bychom byli schopni ověřit.

Nepřehlédněte:
Víte, co je koloběžko splav?
     Přístroje nenabídnou žádné připojení pomocí Wi-Fi, ani jinak, což se vzhledem k současnému trhu dá cítit jako opomenutí. Pokud absence takových věcí znamená, že Runner a Multi-Touch teprve přijdou na trh, pak můžeme vidět, proč ještě dostupné ceníky. Takže to tak dosud nemůžeme posoudit.

     V balíčku Runner je zahrnutý monitor srdečního tepu, který je uvázán kolem hrudníku, zatímco Multi-Sport také zahrnuje tento přístroj a ještě monitor rychlosti pro jízdu na kole. Multi-Sport je také odlišný od Runneru zabudovaným výškoměrem pro měření výstupu a plaveckým pohybovým senzorem pro vyšší přesnost měření tepu v bazénu. Viděli jsme Multi-Sport připevněný pomocí přibaleného držáku na řidítcích jízdního kola, kde nejen, že dobře vypadal, ale právě tady dával směrový ovladač nejlepší smysl – je to lehké dotknout se a intuitivně ovládat volby na obrazovce.

     Jednou věcí, kterou TomTom udělal pro zajištění dobrého ohlasu při přijetí na různých trzích je, že tu není žádné omezení na webové stránky TomTom MySport. Například MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks a My FitnessPal jsou všechny kompatibilní s oběma přístroji. Tento druh myšlení otvírá zařízení k širší populaci. Je to ovšem jen vstupenka.

TomTom MultiSport
Zdroj: www.pocket-lint.com
comments powered by Disqus