GPS hodinky TomTom Runner a TomTom Multi-Sport

GPS hodinky TomTom Runner a TomTom Multi-Sport

     V lednu 2011 TomTom ve spolupráci s Nike zahájil výrobu Nike+SportWatch GPS. Dnes se firma, která byla založena v Nizozemsku, zaměřuje i na samostatné GPS hodinky a prvními výrobky jsou TomTom Runner a TomTom Multi-Sport.

     Nedávné pokroky v bezdrátovém systému a v čidlech ve spojení s komponenty pro vývoj aplikací vyvolaly snížení cen, což umožnilo demokratizaci nositelné technologie. Populární Jawbone Up uvedené na trh nedávno a Nike+ Fuelband jsou dobrými příklady tohoto trendu, který začíná být trendem hlavním.
Screenshot     Zabudování GPS do auta klesá popularita také díky efektivitě smartphonů v této oblasti. TomTom tak musel najít nové zdroje příjmů na spotřebitelském trhu.

     TomTom věnuje zvláštní pozornost sportovním nadšencům, aby mohli sledovat, když běhají, jezdí na kole nebo plavou bez přerušení tréninku.

     Především díky velkému rozlišení a s velkým kontrastem displeje usnadňuje rychlou kontrolu svého výkonu nejen odhadem. Dále, velké tlačítko označené One Button Control by TomTom (je vidět pod displejem na fotografii), je velmi praktické, pokud jde o provoz hodinek při pohybu, zvláště v porovnání s malými tlačítky u jiných výrobků.

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku
     Nakonec TomTom GPS hodinky nabízí tři grafická školení: Race (Závod), Goal (Cíl) a Zone (Zóna). Race umožňuje běžcům porovnat současný běh s posledním nebo nejlepším. Při Goalu uživatel nastaví vzdálenost, čas nebo cílové kalorie a vidí pokroky na displeji graficky i s upozorněním. Zone nastavuje cíle pro rychlost nebo srdeční tep a monitoruje pokrok užívání pomocí grafu v průběhu tréninku.

     TomTom Runner a TomTom Multi-Sport jsou v balíčku se stejnými funkcemi v tenkém provedení, v obou modelech, hodinky jsou jen 11,5 mm tlustší.

Mount bike
Upevnění na kolo jako součást balení TomTom MultiSport

     TomTom Multi-Sport hodinky se mohou snadno sundat z náramku, tak aby se mohly přidělat na speciální držák na kolo, který je součástí balení. Navíc budou vybaveny pohybovým snímačem na plavání, doplňkovým pádovým snímačem (na kolo) a doplňkovým vestavěným výškoměrem.

Voliteľné príslušenstvo
Volitelný monitor tepové frekvence

TomTom Runner a TomTom MultiSports přinesou tyto funkce a vymoženosti:

- Indoor Tracker: počítání kroků při běhu, sledování rychlosti a vzdálenosti běhu na běžícím pásu
- QuickGPSFix: Vylepšení GPS s rychlejším užíváním nejnovějších satelitních technologií GPS a GLONASS
- Multi-Platformní kompatibilita: Synchronizuje, analyzuje a sdílí statistické údaje na populárních běžeckých stránkách a veřejných místech, zahrnující webové stránky TomTom MySports, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks a MyFitnessPal
- Super-Tough Display: Nepoškrábe se a odolává pádům na sklo
- Weather and Waterproof: Vodotěsné do 50 metrů/5ATM
- Long-lasting battery: Baterie vydrží bez nabití až 10 hodin (v GPS módu)
- Bluetooth Smart: Pro připojení snímačů
- Volitelný monitor tepové frekvence: Používá se Bluetooth Smart Heart Rate Monitor pro sledování tréninkové zóny pro kontrolu hmotnosti, výkonu a rychlosti.

Nepřehlédněte:
Víte, co je koloběžko splav?
Voliteľné príslušenstvo
Volitelné příslušenství, měření kadence pro TomTom MultiSport


Zdroj: www.ubergizmo.com

Upozornění: Hodinky budou pro český a slovenský trh dostupné přibližně koncem srpna 2013. Máte zájem si je předobjednat? Dejte nám vědět na našem facebook-ovém profilu.
comments powered by Disqus