Reproduktory pro mobilní zařízení

Reproduktory pro mobilní zařízení

V tomto testu máme opět neco extra. Vyzkoušeli jsme dva nejnovější modely od firmy Logic3, která se orientuje na výrobu reproduktorů a sluchátek licencovaných pod značkou Ferrari. Design odpovídá autům této značky. I ze zvukové stránky jde o výkonné modely. Příznivci zvuku jistě dobře poznají i značku JBL a my jsme vyzkoušeli vskutku zajímavá zařízení. Nejsou to jen klasické reprosoustavy s kolébkou na iPod. Mají v sobě totiž něco navíc. Jedno zařízení je vhodné do ložnice jako novodobá náhrada zvukově nevýkonného rádiobudíku, druhé si můžete připevnit přímo do zásuvky na stěnu a třetí se zase vyznačuje extra výkonem. Testovali jsme zařízení v konfiguraci s Bluetooth. K některým testovaným modelům existují i alternativy s integrovanou technologií Apple AirPlay. Budete si však muset připlatit…
JBL OnBeat aWake
JBL OnBeat aWake     Máte rádi rádiobudíky, ale s kvalitou jejich zvuku nejste spokojení? Tento reproduktor zaplňuje mezeru. Jde o kompaktní zařízení do vašeho pokoje. Netváří se jako nástroj, který by chtěl ozvučit velkou místnost. Je to ideální společník k počítači nebo iPadu při přehrávání filmů a hudby. V přední části je maticový displej s třomi úrovněmi podsvícení času, aby nerušil v noci. Lesklý panel, pod kterým je displej, slouží zároveň na uspání budíku. Dále jsou tu tlačítka na ovládání hlasitosti, vypnutí a změnu vstupu. I tu můžete propojit zařízení klasickým audiokabelem s 3,5 mm konektorem na obou stranách nebo přes Bluetooth. Výrobce dává zdarma mobilní aplikaci JBL EasyConnect, ale jde jen o párovací program na rychlé přepínání mezi reproduktory této značky. Pokud tedy máte jen jeden reproduktor JBL s BT, nepotřebujete ho. Na přenos zvuku se využívá speciální technologie HARMAN TrueStream. Tělo je plastové a i přes menší rozměry (94 × 267 × 127 mm) stabilně udrží Apple iPad. Ideální je jeho umístění na noční stolek, škoda jen, že nemá podporu přehrávání přes baterie. Aktuální čas se načítá po synchronizaci se zařízením s iOS, takže není potřeba nic ručně nastavovat ani při výpadku proudu. Tím, že si v noci necháte nabíjet zařízení s iOS, eliminujete, že by vás ráno reproduktor nevzbudil. Z hudební stránky je to vhodný doplněk na přehrávání multimediálních souborů ať už z PC, nebo mobilních zařízení. Hodí se sice více na filmy, ale i hudba zní dobře. Basy nejsou tak dynamické, což při rozměrech zařízení a použití dvou basreflexových reproduktorů nepřekvapuje. Celý koncept však chválime, a pokud je pro vás prioritní funkce rádiobudíku s multimediální podporou a o neco lepším zvukem, je to správná volba.
Hodnocení
+ "Rádiobudík" vyšší třídy, ztlumení displeje, vstupy, aplikace pro mobilní zařízení
- Tvrdší basy

JBL SoundFly BT
JBL SoundFly Air     Tento reproduktor je rozhodně netradiční. Ale ne proto, že obsahuje technologii Bluetooth nebo svítící logo v přední části. Je to tím, že mu nepotřebujete vyčlenit žádné místo. Ideální je umístit ho někde na stěnu, a to přímo do zásuvky. V zadní části je totiž klasická vidlice zástrčky. Drží pevně, nemusíte se bát, že spadne, 420-gramové zařízení se na stěně udrží. Pro vhodné šíření zvuku je ho třeba dát na svislou stěnu, zapojení na zem do prodlužovačky se na šíření zvuku nehodí. Připojení k reproduktoru je bezproblémové a spárovat s ním můžete počítač, mobilní telefon nebo jakékoliv jiné zařízení, ze kterého chcete přehrávat hudbu. Dva 10 W měniče nabízejí solidní základ na ozvučení místnosti a poskytnou i zvýšenou stabilitu při vysokých hlasitostech. Podle našich testů je nejlepší umístit je co nejblíže v rovině před uživatelem. Na šíření zvuku je tu technologie DSP a optimalizace komprese na snížení zkreslení zvuku. Koncept tohoto řešení se nám velmi zalíbil, výhradu máme jen k jedné drobnosti. Nemusí být vhodný v případě, že nemáte zásuvky umístěné tak, aby se zvuk šířil správným směrem. Jinak ho doporučujeme. Konečně je tu totiž zařízení s kompaktními rozměry (190 × 71 × 92 mm) bez napájecích kabelů. Jeho design nic nenarušuje, a tak je reprodukci možné ovládat jen na vašem multimediálním zařízení.
Hodnocení
+ Nepotřebuje místo na stole ani v poličce, vysoký výkon, stabilní zvuk, i AirPlay verze
- Potřeba zvážit jeho vhodné umístění v bytě nebo v domě

JBL OnBeat Venue
JBL OnBeat Venue     Reproduktorový systém Venue s výkonem 30 W RMS se hodí na ozvučení větší místnosti. Když jsme při testování nechtěli vyburcovat okolí, museli jsme se držet v nízkých nastaveních hlasitosti vstupních zařízení. Systém podporuje připojení zařízení s iOS cez 30-pinový konektor, Bluetooth a standardně přes vstup AUX. Kolébku na připojení zařízení s iOS najdete vpředu a je vysouvací. S těmito prehrávači využijete i videovýstup. Všechny ovládací prvky jsou na horní straně. Vedle velkého tlačítka na ovládání hlasitosti se nachází tlačítko na vypnutí. Uprostřed jsou kontrolky signalizující, který vstup se používá. Levá strana má přepínač vstupů a dvě dobře využitelné tlačítka. Jedno slouží na zesílení basů, druhé na zapnutí prostorového efektu na sledování filmů a zesílení výšek. Vyzkoušeli jsme rozšíření zvuku při filmech a pochvalovali si ho. Stejně se nám líbilo i tlačítko na posílení basů. Nejde o žádné drastické nastavení, které by neúměrně zkreslovalo zvuk. Výrobce si dal záležet na tom, aby zpracování zvuku odpovídalo náročnějším posluchačům a reprodukce byla vyvážená. Tělo je z plastu, ale i při opravdu vysokém zatížení byl reproduktor stabilní. Dílenské zpracování zařízení je precizní. Ocenili jsme i stabilní držení na povrchu. Spodní strana má gumové pásy zabraňující posmyknutí nebo nežádoucímu pohybu při manipulaci s kolébkou. Reprodukce je vyvážená a rozhodně ji chválíme. Pokud máte rádi dunivé basy, tento model není pro vás. Ale pokud chcete basy bez nadměrného zkreslení středů a minimálním dosahem na vysoké tóny, oceníte výkon i možnosti modelu Venue. Nevšední byla změna hlasitosti ze vstupu AUX po zapojení iPodu do konektoru. Hlasitost se změnila podle té v přehrávači, ne v počítači, odkud byl přenos přes AUX.
Hodnocení
+ Stabilní zvuk, řešení basů a zvýraznění vysokých tónů, možnosti připojení, vysoký výkon i verze s Lightning konektorem
- Úprava hlasitosti podle zařízení s iOS

Nepřehlédněte:
JBL OnBeat Venue LT
Verdikt PC REVUE
     Každý reproduktor v testu má svoje určení. První testovaný model JBL OnBeat aWake je vhodný jako doplněk do ložnice. Tam ho využijete jako budík, ale i na uložení vašeho přenosného zařízení. Model JBL SoundFly BT je vhodný do obýváku nebo místnosti, kde chcete šetřit místem, ale musíte mít vhodně umístěnou zásuvku. JBL OnBeat Venue se hodí k iPadu nebo jako doplňkové ozvučení k mobilu či počítači, uplatní se však i v obýváku jako náhrada televizních reproduktorů. Luxusní modely s vysokým výkonem, ale i tomu odpovídající cenou jsou Logic3 Cavallino GT1 a Logic3 Scuderia FS1. Levnější má dva reproduktory, ten dražší z kovových materiálů a kůže čtyři reproduktory. Oba disponují pasivním měničem na zesílené basy. V tomto případě volbu zřejmě nejvíc ovlivní cena.

Načítám video ...
Zdroj: PCRevue březen 2013

PCRevue 03/2013
comments powered by Disqus