Reproduktory pro labužníky

Reproduktory pro labužníky

     V aktuálním testu máme příjemnou směs výkonných reproduktorových sestav. Přinášíme i pohled na designové novinky, které v této oblasti prakticky nemají konkurenci. Reproduktor je však především o hudbě a tu si vychutnáte s kterýmkoliv modelem z našeho testu. Otázkou je, za jakou cenu.
Harman/Kardon Nova

     Harman/Kardon patří rozhodně mezi inovátory na poli designu hudebních systémů. Model Nova jen podtrhuje schopnosti tohoto výrobce a přináší speciálně tvarované turbínové pouzdro na basové reproduktory, jaké jsme ještě neviděli. U této značky však nejsme zvyklí jen na špičkový vzhled, ale i na vynikající zvuk. Průhledné kryty reproduktorů ukrývají patentovaný systém DSP a nadstandardní výkon pro stereosestavu. V každém reproduktoru jsou integrované dva měniče, jeden 63 mm basový a výškový s průměrem 35 mm. Výkonově poskytuje potom sílu 2 × 20 W pro basový a samostatně i pro výškový, takže 40 W RMS je rozhodně slušný výkon na ozvučení velkého obýváku. Propojení s audiozařízením se dá realizovat přes zvukový kabel AUX nebo přes Bluetooth. Aby bylo párování v souladu s moderními postupy a co nejjednoduššeji realizovatelné, nechybí technologie NFC. Na těle reproduktoru je po obvodovém páse soustava dotykových prvků na přepínání vstupů a úpravu hlasitosti. Dotykové ovládání je návykové a koresponduje s celkovým designem a podstatou tohoto modelu. Potěšili nás silné a hlavně dynamické basy, které si plnohodnotně vychutnáte i při jejich zesílení ekvalizérem. Výkonově jsou tu totiž značné rezervy, k čemuž dopomáhá konstrukční stránka obou kopulovitých částí. Cena reproduktorové sestavy není malá, ale zvuk, který z ní dostanete, stojí za poslech. Model Nova by neměl být skrytý za monitorem v pracovně, je určen na to, aby reprezentoval uživatele. Doporučujeme ho jako hlavní zvukový systém do obýváku, ať už k herní konzoli, TV, nebo HiFi soupravě.


Harman/Kardon NOVA
HODNOCENÍ
+ vynikající zvuk, dynamické basy, vyvážené podání zvuku, NFC, Bluetooth, unikátní designové zpracování
- žádné podstatné


Verdikt PC REVUE
     Creative T30 Wireless jsou reproduktory s výborným poměrem výkon/cena, vycházející z modelu Gigaworks T20. Produkují vynikající zvuk. Harman/Kardon Nova jsou reproduktory, které neuniknou pozornosti. Při unikátním vzhledu se hodí i jako hlavní ozvučovací systém do velikého obýváku. Jawbone Big Jambox Red Dot je stejně tak zajímavý počin. Designově rozhodně, ale platí to i pro zvukovou stránku. Díky větším měničům produkují bohatý dynamický zvuk. Sonos Play:5 je špičkový produkt, který je třeba zapojit do domácí multimediální sítě a využívat v ní. Na toto je určen i model Sonos Play:3. Oba reprodukují čistý zvuk, závisí na možnosti a chuti připlatit si. Dražší model totiž poskytuje oproti trojce dynamičtější basy a hutnější zvuk.


Nepřehlédněte:
TEST Harman Kardon Nova: turbína, která potěší nejen oko, ale i ucho
Zdroj: PCRevue 11/2013
comments powered by Disqus