Reproduktory do obýváku

Reproduktory do obýváku

     Osobní audio a přenosné systémy tentokrát vyměníme za sestavy, které ozvučí vaši domácnost. A nemáme na mysli jen tu nejmenší místnost. Všechny modely v testu jsou ideální do velikého obýváku jako hlavní zvukový systém.
JBL OnBeat Rumble
     Reproduktor s dokovacím konektorem pro zařízení s konektorem Apple Lightning je všestranné zařízení na poslouchání hudby. Svým výkonem v konfiguraci 2.1 poskytne ozvučení i do velikého obýváku. V přední části má dva širokopásmové 64 mm měniče s výkonem 2 × 11 W a ve spodní části basový měnič s výkonem 28 W a průměrem 114 mm. Plastová konstrukce je odolná a zabraňuje nežádoucím rezonancím. Horní strana má vzpomínaný konektor, který se objeví po zatlačení na kryt s automatickým odklápěním. Přední lem je vybaven ovládacími tlačítky. Je tu tlačítko na zapnutí, přepínání vstupů, ovládání hlasitosti, aktivování rozšířených basů a nastavení ekvalizéru na zvýšení dynamiky středů a výšek. Po chvíli testování jsme si na citelně rozdílnou reprodukci se zapnutými efekty zvykli a tento režim jsme běžně používali při poslouchání. Všexhny tlačítka jsou podsvícená. Skutečně efektní zadní část tvarem připomíná sportovní automobil. Po okrajích jsou totiž výduchy basového reproduktoru a mezi nimi doplňující konektory. Můžete připojit jakékoliv zařízení přes vstup AUX nebo Bluetooth a stejně tak se tu nachází port USB na nabíjení připojených zažízení.

JBL OnBeat Rumble     Přehrávání přes Bluetooth je vynikající řešení pro tablety a smartphony. Vyzkoušeli jsme ho i s počítačem. Párování i přenos jsou bezproblémové, postará se o to technologie HARMAN TrueStream. Je to speciální technologie používaná v zařízeních JBL na zachování co nejlepšího přenosu zvuku. Reproduktor jsme testovali při vícerých konfiguracích s nastavením zvuku. Pozitivní zpráva je, že vzpomínanými tlačítky na těle zařízení zvýšíte kvalitu zvuku. Takže nejenže není třeba, ale doslova je nežádoucí využívat přeexponovaná nastavení vlastního ekvalizéru. Ale pokud chcete využívat vlastní nastavení, stačí vypnout tlačítko ekvalizéru s nápisem Club, tehdy máte výstup pod kontrolou. Velmi dobrých výsledků jsme dosáhli při spojení se zařízeními certifikovanými Dolby Home Theater 4, ale i při využití ekvalizéru Unique v zařízeních Sony. Kvalita zvuku modelu OnBeat Rumble je vynikající, zkreslení basů není slyšet ani při vysokých hlasitostech. A podstatné je, že kvalitní výstup si vychutnáte i při nízkých hlasitostech.

HODNOCENÍ
+ Dunivé a dynamické basy, rozšířená reprodukce výšek a středů, konektivita
- V této třídě žádné podstatné

Nepřehlédněte:
Recenze JBL OnBeat Rumble: čas na párty!
Test dalších reproduktorů Creative A250 a A550 si můžete přečíst v srpnovém čísle PC Revue.

PCRevue 08/2013
comments powered by Disqus