Recenze JBL Pebbles – kvalitní muzika k počítači za příjemnou cenu

Recenze JBL Pebbles – kvalitní muzika k počítači za příjemnou cenu

Po sérii přenosných reproduktorů JBL tentokrát lehce odbočíme a podíváme se pro změnu na stolní reproduktory. Pebbles jsou klasické 2.0 reproduktory k počítači se základní konektivitou doplněnou možností přehrávání přes USB.
Osobně jsem k malým desktopovým reproduktorům nikdy příliš netíhl. Ke stolnímu počítači jsem preferoval velké vícekanálové bedny se subwooferem, zatímco u notebooku jsem nejraději sáhl po přenosném boomboxu typu JBL Flip, jelikož počítač často přenáším a neustálé přemísťování dvou kabelem propojených reprobeden není to pravé ořechové. Navíc malé repráčky se často vyznačují průměrným až špatným zvukem. V tomto ohledu se však u Pebbles není čeho bát, JBL totiž opět potvrzuje, že zvuk umí, ať už se jedná o jakýkoliv druh reproduktorů.

JBL Pebbles

Nejdříve k samotnému hardwaru. Pebbles mají na reprobedny vcelku nezvyklý tvar připomínající dynamo. Přední část zaujímá kovová mřížka, zbytek šasi je tvořen plastem, po stranách s imitací kovu. Na těle bedniček nenajdeme příliš ovládacích prvků. Všechno řeší disk na straně levého reproduktoru, kterým se dá otáčet pro ovládání hlasitosti a jeho stisknutím vypnete nebo zapnete reprosoustavu, přičemž o stavu zapnutí informuje modrá indikační dioda.

Pebbles se vyrábí ve třech barevných variacích, šedo-bílé, oranžovo-šedé a černé s oranžovými prvky. Náš testovací kus je kombinace oranžové a šedé. Oranžová zde společně s povrchovou úpravou plastu vypadá tak trochu jako hračka a lehce kazí dojem jinak dobře vypadajících reproduktorů.

Nepřehlédněte:
Harman ve videích z IFA 2013
JBL Pebbles

Reproduktory se mezi sebou propojují 3,5mm jack kabelem, napájení je pak řešeno USB kabelem, který stačí připojit k počítači. USB kromě napájení slouží i pro přenos zvuku. Na Macu stačí v Předvolbách změnit výstup zvuku, bohužel ke změně automaticky nedochází. Jelikož je přenos digitální, ovládání hlasitosti je přímo spojeno se systémovou hlasitosti, můžete ji tak ovládat i multimediálními klávesami na MacBooku.

Skvělou vychytávkou je pak možnost připojit libovolné zařízení přes 3,5mm jack (kabel je součástí balení). Při zapojení kabelu Pebbles automaticky změní vstup zvuku. Je třeba mít na paměti, že se jedná o aktivní reprobedny a pokud budete chtít Pebbles využít pouze s iPhonem nebo s iPadem, musíte zapojit USB kabel tak jako tak, byť třeba do sítě prostřednictvím nabíječky iOS zařízení.

JBL Pebbles

Zvuk
Vzhledem k tomu, že jsou Pebbles malé stolní reprobedny, neměl jsem příliš vysoká očekávání. JBL si nicméně na dobrém zvuku zakládá, a to platí i u těchto poměrně levných bedýnek. Zvuk je až překvapivě vyrovnaný, má dostatek basů, o což se stará pasivní bassflex na zadní straně obou reprobeden, střední frekvence nejsou průrazné, jak to u malých reprobeden bývá, a i výšky jsou dostatečné.

V dané velikosti a cenové relaci to jsou jedny z nejlépe znějících reprobeden, které jsem měl možné vyzkoušet. Zvuk se nesype ani při maximální hlasitosti, nicméně je třeba podotknout, že nejsou tak hlasité, jak bych očekával. Ačkoliv je hlasitost dostačující pro sledování filmu nebo poslech hudby při práci, večírek s nimi příliš neoživíte. Nižší hlasitost tak zůstává jednou z mála výtek JBL Pebbles.

Nepřehlédněte:
Omni série - bez kabelů prosím
JBL Pebbles

Pebbles jsou zvukově vynikající 2.0 reproduktory, které můžete pořídit za vcelku přivětivou cenu 1 400 Kč (49 eur). Mají nezvyklý, ovšem elegantní vzhled a jejich největší předností je výborný zvuk, kterým snadno vyniknou v záplavě stolních repráčků.
comments powered by Disqus