Recenze JBL OnBeat Rumble: čas na párty!

Recenze JBL OnBeat Rumble: čas na párty!

     Po delší době se potkáváme s dalším produktem společnosti Harman Industries, a tentokrát se nebude jednat o nic jiného než o dokovací stanici. Protože se i ostatní společnosti musely posunout vpřed, JBL OnBeat Rumble patří mezi produkty, které jsou plně přizpůsobeny pro ty nejnovější zařízení s konektorem Lightning. Hned na úvod potěší fakt, že toto zařízení je kompatibilní skutečně se všemi Lightning zařízeními, a tím pádem je v zaručená plná kompatibilita s tablety iPad a iPad mini.
     První věc, kterou na tomto produktu uvidíme, je její design. JBL si vzalo inspiraci ze svého barevného schématu, a proto se není třeba divit tomu, že se OnBeat Rumble dodává v kombinaci černé a oranžové. Právě díky těmto barvám a modernímu tvaru se může zdát, že produkt částečně imituje Bugatti Veyron Super Sport. Samotný vzhled napovídá tomu, že produkt není určen na běžné domácí poslouchání, ale je určen spíš na párty. Na přední straně zařízení můžeme najít ovládací panel s přídavnou možností ovládání basů. I když je toto zařízení přizpůsobeno pro Lightning konektor, stále není třeba zapomínat ani na sérii portů na zadní straně. Na ní najdeme USB port, díky kterému je možné používat přístroj i se staršími zařízeními s 30-pin konektorem. Kromě toho je možné připojit se k zařízení i pomocí Bluetooth, a tak je zaručena i podpora pro úplně jiná zařízení, například pro MacBook. Připojení přes Bluetooth je navíc obohacené o funkci Harman TrueStream, která se postará o co nejlepší kvalitu streamovaného zvuku.

     Velký palec nahoru patří Harmanu za přizpůsobení svého produktu pro různy software. Kromě toho, že je možné spustit hudbu standardně z iOS zařízení, je tu i nadále možnost využívat aplikaci JBL MusicFlow, díky které je možné dodatečně upravovat ekvalizér přímo na obrazovce vašeho iPhone či iPadu. Aplikace je dostupná pro obě zařízení úplně bezplatně a hned na úvod vás překvapí svým designem. Přívětivého designu si ceníme předěvším na obrazovce iPadu, kde vypadá tato aplikace velmi odlišně oproti původní iOS aplikaci Hudba. Aplikace vyžaduje operační systém iOS 4.3 nebo novější, vzhledem k dnešní době si ale myslím, že tuto podmínku splňuje každé zařízení. Tady však kompatibilita nekončí, a pokud jste DJ, určitě oceníte plnou kompatibilitu OnBeat Rumble s aplikací djay od Algoriddim. Zda ale tato kompatibilita zůstane zachovaná i ve druhé verzi aplikace, djay 2, není momentálne známe. Samozřejmostí je nakonec možnost streamování zvuku z dalšího softwaru, například ze Skype, YouTube či ze služby Deezer.

JBL OnBeat Rumble
     Pokud jste uvažovali nad tím, že na domácí použití použijete právě OnBeat Rumble, poradím vám. Pro tento případ se mnohem víc hodí produkt JBL OnBeat Venue, případně JBL OnBeat Mini. Tyto dvě dokovací stanice jsou skutečně určeny na to, abyste s nimi ozvučili svůj byt. V případě Rumble však určitě nebudete dostatečně spokojení, dokud ho nepoužijete na párty. Právě na ty je totiž OnBeat Rumble určen, a tím, že byste jej používali na doma, ho jednoduše podceníte. Produkt nabízí velmi hlasitý, a zároveň velmi kvalitní zvuk s důrazem na basy. Ty je možné kdykoliv upravovat podle potřeby, ať už pomocí fyzického ovladače nebo pomocí aplikací, které jsou pro Rumble přizpůsobené. Kvalitě zvuku napomáhá především 50-wattový zesilovač, stejně jako dvojice basových výstupů na zadní straně. Ty se nacházejí vedle série jacků, mezi které patří i Aux-In konektor. V konečném důsledku se tedy jedná o reproduktory, které dokáží velmi bohatě a rychle ozvučit domácí párty, nehledíc na to, zda se rozhodnete hudbu na ní mixovat nebo jednoduše přehrávat z hudební kolekce.

Nepřehlédněte:
Přenosné reproduktory s vlastním napájením
JBL OnBeat Rumble
Zdroj: letemsvetemapplem.eu
comments powered by Disqus