Recenze Harman/Kardon Esquire – reproduktor ve stylu Mac mini

Recenze Harman/Kardon Esquire – reproduktor ve stylu Mac mini

     Společnost Harman Group vlastní hned několik značek audio hardwaru, na poli přenosných Bluetooth reproduktorů je třeba zmínit zejména JBL a Harman/Kardon. Zatímco JBL se soustředí spíše na běžného uživatele, Harman/Kardon jako takový se profiluje jako prémiová značka, což je vidět po stránce designu na první pohled.

     Jeden z nejlevnějších reproduktorů, který u této značky najdete, je Esquire s čtvercovitým půdorysem připomínající Mac mini. S nejmenším počítačem od Applu ostatně sdílí hned několik vlastností, zmínil bych především precizní zpracování. Broušený hliník po straně a polykarbonátová část vyvedená do kůže na zadní straně zanechává dojem prémiového zboží, celý vzhled doplňuje barevná mřížka na vrchu s honosným chromovým nápisem se jménem společnosti v jeho středu.


Harman/Kardon Esquire
     Boční stěny nejsou z hliníku celé, je zde předěl do pogumovaného plastu ladící s horní mřížkou. Tento typ předělu trochu připomíná první iPhone a slouží ostatně stejně – pod plastovou částí je ukryt Bluetooth modul, přes celokovový rám by totiž signál neprošel. Na přední straně nalezneme celkem sedm tlačítek, kromě vypínacího, vedle kterého se nachází i světelný pruh indikující, zda je reproduktor zapnutý, také ovládání hlasitosti, play/stop, tlačítko pro párování, vypnutí mikrofonu a zvednutí/zavěšení hovoru.

Harman/Kardon Esquire
     Na pravé straně od tlačítek pak najdeme 3,5mm jack vstup, který umožní připojit kabelem jakýkoliv hudební přehrávač, microUSB pro nabíjení a pětici indikačních LED diod, které stejně jako u MacBooku ukazují stav nabití akumulátoru. Li-Ion akumulátor s kapacitou 4000 mAh (nabíjí se 5 hodin) vydrží až deset hodin, což je velmi slušná doba reprodukce.

Harman/Kardon Esquire
     Celkově působí Esquire velice luxusním a bytelným dojmem. Plastové části rozhodně nevypadají lacině a třeba zbroušení hliníkových hran se dá srovnat s hranami iPhonu 5/5s. Jednoduše zpracování, které byste od reproduktoru za 5 000 Kč očekávali.

Harman/Kardon Esquire
     V balení kromě reproduktoru najdete také pěkné cestovní pouzdro, nabíjecí kabel a vcelku zajímavý akumulátor. Ten je výrazně větší než běžné adaptéry, které se k reproduktorům dodávají. Je k tomu důvod. Obsahuje totiž hned tři USB porty. Jeden pro Esquire a druhým můžete zároveň nabíjet třeba iPhone a iPad. Síťový adaptér je navíc modulární a lze ho použít jak pro evropské, tak i britské a americké zásuvky. Plánujete-li s Esquire cestovat do těchto zemí, zároveň tak vyřešíte nabíjení vašich iOS zařízení.

Harman/Kardon Esquire
Zvuk a konferenční hovory
     Esquire v sobě obsahuje dva 10W reproduktory, které na svojí velikost a hlavně hloubku dokáží produkovat celkem slušný zvuk. Ten je spíše středový a trochu mu chybí výšky a basy. Budete-li poslouchat lehčí žánry, zvuk Esquire vás mile překvapí svou čistotou reprodukce, nicméně nedoporučil bych ho pro taneční hudbu s hutnými basy nebo metalovou hudbu, zvlášť pokud máte rádi výraznější basové frekvence. Reproduktor je každopádně poměrně hlasitý, čemuž napomáhá i zmíněný průrazný středový zvuk, a nemá problém ozvučit i větší místnost. Pozitivní je také minimální zkreslení při vyšších hlasitostech.

Harman/Kardon Esquire
     Integrovaný duální mikrofon společně s dedikovanými tlačítky pro jeho vypnutí a zvednutí hovoru z Esquire dělá vcelku ideální řešení konferenčních hovorů. Kvalita mikrofonu je velmi dobrá a s přehledem překoná i ten v iPhonu, druhá strana vás uslyší výrazně zřetelněji, čemuž napomáhá i druhý mikrofon pro eliminaci okolních ruchů. Ostatně i celá konstrukce Esquire napovídá, že se hodí právě jako řešení konferenčních hovorů.

Harman/Kardon Esquire
Závěr
     Co se Esquire rozhodně nedá upřít, je jeho design. Všechny tři barevné varianty (bílá, černá, hnědá) vypadají velmi dobře a celkovému zpracování není prakticky co vytknout. I když reproduktor při přenášení chrání pouzdro, sám o sobě působí, že vydrží u hrubší zacházení. Ačkoliv je zvuk slušný, reproduktor není zcela pro univerzální poslech, někomu by mohly vadit méně výrazné basy. Velmi pozitivní je kvalita mikrofonu a celková použitelnost pro konferenční hovory. Vzhledem k prémiovému vzhledu nebude v sebemodernější konferenční místnosti dělat ostudu.

Harman/Kardon Esquire
     Reproduktor Harman/Kardon Esquire můžete zakoupit za 4 990 korun (vedle hnědé také v černé a bílé variantě). Na Slovensku stojí Harman/Kardon Esquire 189 eur a je vedle hnědé rovněž dostupný v černé a bílé variantě.

Harman/Kardon Esquire

comments powered by Disqus