Profesionální sluchátka na cestování

Profesionální sluchátka na cestování

     Kvalitní sluchátka nestojí pár eur. To je fakt, který dobře poznají uživatelé s požadavkem na kvalitní reprodukci. My jsme do testu právě proto vybrali sluchátka s vysokou kvalitou reprodukce, o čemž svědčí i vybrané značky. Všechny modely mají ovládání hlasitosti a hudby/hovoru přímo na kabelu. Využijete je tedy i jako hands-free soupravu. Pokud máte smartphone s rozšířenou kvalitou zvuku, výhody testovaných modelů využijete dvojnásobně. Stejně tak jsme zaznamenali technologický pokrok kanálových sluchátek, označovaných jako ear-in, tedy na vkládání do ucha. Netvrdíme, že překonávají supraaurální modely, ale ze stránky dynamiky zvuku a stability reprodukce se jim výrazně přibližují. Rozhodně platí, že jsou lepší kvalitní in-ear sluchátka do uší než méně kvalitní sluchátka s větším měničem.
AKG K375
AKG K375     Tento model patří mezi high-end sluchátka a ze zvukové stránky hodnověrně reprezentuje svoji značku. Specialitou jsou hliníková pouzdra měniče, která jednak posilňují konstrukci, jednak poskytují stabilitu zvuku. Ani při silných basech jsme nezaznamenali žádné rezonance. Pochvalovali jsme si i silikonové náušníky. Ty sice v katalozích vypadají vždy stejně, ale až po zasazení do ucha reálně poznáte jejich kvalitu. A to porovnáváme ty ze silikonu. V tabulce uvádíme, že sluchátka nemají aktivní odhlučnění, tady ho však ani nepotřebujeme, výrobce udělal krok správným směrem. Namísto aktivní technologie, která je sice fajn, ale někomu jednoduše „nesedne“, se zaměřil na kvalitu náušníků. Mají extra odhlučnění už po vložení do ucha. Tím že velmi dobře těsní a přizpůsobí se uchu, pocítíte dunivé basy. Kromě toho mají zesilněné držení a neztratíte je například při vybírání z kapsy. Přímo na kabelu je ovládání pro zařízení Apple, ale čtyřpólový audiokonektor funguje i na jiných telefonech a hudebních přehrávačích. Kabel se nezamotává, což je rozhodně plus, ale je to tak trochu na úkor jeho volnosti. Nedoporučujeme sluchátka smotávat okolo zařízení nebo dlaně. Dlouho si pamatují svůj tvar, a tak při nošení nebudou tak pružné a budete zápasit spíš s kabelem ve spirálovitém tvaru. Dostupné jsou i v černém vyhotovení s průsvitnými návleky v černé barvě.

     Z výkonnostní stránky sluchátka poslouží i při vyšších hlasitostech a ocenili jsme i vyvážení středů a výšek. Je tu značná rezerva, což umožní přizpůsobit zvukový výstup přes ekvalizér a ješte i zvýšit hlasitost bez citelné deformace zvuku. Nemuseli jsme dělat kompromisy při vyvažovaní zvukového projevu a hlasitosti. Vcelku jsme byli s tímto produktem spokojení. Model K375 určitě využijete nejen při cestování.

HODNOCENÍ
+ Hliníkové pouzdro, eliminování rezonancí při vysokém zatížení, stabilita zvuku při vysoké hlasitosti
- Méně poddajný kabel

Nepřehlédněte:
Nová sluchátka JBL® přinášejí tvrdé, přesné basy a svěží styl
Harman/Kardon CL
Harman/Kardon CL     Sluchátka s přítlakem na uši, tzv. supraaurální modely, jsou někde ve středu mezi malými modely do uší a velkými mušlemi. Podstatné je to, že se dají pohodlně přenášet a ani při vnějším použití nepřekážejí. Na lepší dynamiku zvuku jsou vhodné, což platí i pro testovaný model, označený jako CL, tedy z řady Classic. Hranatější tvary jasně naznačují přiřazení k nejnovější sérii modelů sluchátek Harman/Kardon. Sluchátka mají 40 mm měniče a díky svému podlouhlému tvaru jsou kompaktnější při nošení jako okrouhlé modely s vypouklými mušlemi. Zajímavostí je tu však více. Materiálové vyhotovení je luxusní. Použitá je ocel na spojovacím mostu, ale i orámování mušlí a jejich přichycení k mostu. Mušle mají náušníky z paměťové pěny, a proto se nejen pohodlně nosí, ale i lépe sednou na ucho bez toho, aby někde tlačily. Skutečné ocenění od nás přichází pro možnost výměny spojovacího mostu, který je součástí mechanismu pohodlného nošení. V balení máte ješte jednu velikost. Vyměnit se dá za krátkou chvíli a tento krok je unikátní. Popruh pod spojovacím mostem není vždy dostatečně pohodlný pro všechny, a proto jsme ocenili snahu výrobce vyjít vstříc každému uživateli. Sluchátka se prodávají za nemalou cenu a zjištění, že most je krátký a registrujete silný přítlak, by bylo nepříjemné. Kabel má délku 1,4 metru, což je ideální i na domácí použití na propojení s jiným audiozdrojem než notebookem.

     Hudební reprodukce je vynikající a rychlo si na ni zvyknete. Cítíte tu dynamiku většího měniče a speciální usazení do mušle tak, aby celkový koncept produkoval věrnejší zvuk. Nezáleží na hlasitosti, vždy dostanete vyvážený zvuk. Vyzkoušeli jsme je při velmi nízké hlasitosti, když nás potěšilo vykreslení středů a výšek bez zániku basů. Vcelku je rovnováha reprodukce silná stránka tohoto modelu a s přehledem nahradil domácí audiosestavy. Spojení odhlučnění a dynamiky zvuku přímo na uších je návykové.

HODNOCENÍ
+ Propracovaná konstrukce z oceli, dynamika zvuku, paměťová pěna, změna velikosti prvku spojovacího mostu, špičková reprodukce pro náročné
- O něco vyšší cena

Harman/Kardon NI
Harman/Kardon NI     Nová série sluchátek Harman/Kardon přináší modely pro uživatele, kteří hledají na cestování sluchátka velmi malých rozměrů. Toto je případ, kdy hraje design hlavní roli a podle našich testů nepotlačuje do pozadí kvalitu zvuku. Na rozdíl od drtivé většiny modelů sluchátka zaujmou hranatým tvarem. Na těle mají ovládání hovorů včetně úpravy hlasitosti a pozastavení hudby. Jde o rozšíření funkcionality, takže poslouží při telefonování. Použitý čtyřpólový konektor je kompatibilní s většinou smartphonů, speciálně se zařízeními značky Apple. Velmi dobře se používají i s notebookem doma anebo na cestách. Kabel je totiž trochu zkrácený, a protože má délku 1,1 metru, nebude vám překážet. Navíc se nezamotává. Při nošení ho můžete dát do kapsy na košili nebo do bundy. Vyšší uživatelé však už nemusí cítit takové pohodlí při propojení se zařízením vloženým do kapsy nohavic. Balení obsahuje klasicky tři vyměnitelné náušníky ze silikonu a kapsičku na přenášení.

Nepřehlédněte:
Pozývame Vás na výstavu HighEnd Slovakia
     Ze zvukové stránky jsou jednoduše vynikající. Měnič zvládne vysoké výkonové zatížení a na věrné vykreslení hudby nepotřebujete vysokou hlasitost. Velmi dobře hrají už při nízké hlasitosti, hlavně pokud se zaměříme na klasickou problematiku basů a vysokých tónů. Celkové překreslení zvuku je výborné, ať už posloucháte jakýkoliv styl hudby. Ocenili jsme i stabilitu projevu po úpravách ekvalizéru. Pokud máte notebook nebo PC se speciálním zlepšením Dolby, využijete sluchátka naplno. Uživatelé, kteří hledají specializovaná sluchátka na špičkovou kvalitu zvuku, v tomto modelu najdou to pravé. V uších drží stabilně a můžete s nimi i ležet na uchu.

     Cena není nejnižší, ale toto jsou prémiová sluchátka ve své třídě a během testu ani jednou nezklamala. Model NI je jeden z mála produktů, které jsme testovali v redakci a nemáme mu co vytknout.

HODNOCENÍ
+ Zvukový projev, silné basy, design, miniaturní obal měničů, vhodné i na ležení, zkrácený kabel
- Žádné podstatné

JBL J33i
JBL J33i     Na modelech typu in-ear je stále co zdokonalovat a jistá zlepšení a netradiční prvky přinášejí i tato sluchátka. Mají, samozřejmě, úplnou funkcionalitu na ovládání hovorů s integrovaným mikrofonem a jsou ideální, ať už je používáte kdekoliv. Kabel je v tomto případě prodloužený až na 1,3 m a je plochý. Líbila se nám jeho pružnost a výška umístění aretačního prvku na rozdělení kabelu směřujícího do uší. JBL J33i nejde směrem co nejmenších rozměrů, ale pohodlí při používání. Výrobce upravil i vzhled pouzdra a kabel do něho provlékl přes sponu, až potom přivedl přímo do pouzdra. Vybírání z uší je pohodlnější, protože tlak na zvukovod se přenáší rovnoměrněji. Součástí balení je i pěnový návlek, který poslouží na zlepšení pohodlí při nošení, pokud ty silikonové z jakéhokoliv důvodu nebudou pro vás vhodné.

Nepřehlédněte:
Harman/Kardon CL
     Podívejme se však i na neméně podstatnou věc – na zvukový projev. Stejně jako u testovaného modelu AKG je i tady rozšířené frekvenční spektrum. Tím že jsou sluchátka vhodná i na vysoké zatížení, můžete si vychutnávat dunivé basy bez toho, aby se potlačily středy a výšky. Stačí si přizpůsobit zvukový výstup přes ekvalizér nebo některou z technologií Dolby a zjistíte, o čem je řeč. Vyzkoušeli jsme přehrávání hudby i při nízkých hlasitostech a s výsledkem jsme byli spokojení. Reprodukce je stabilní, ačkoliv je jasné, že středy více vyniknou při vyšší hlasitosti než na hranici rozumného poslouchání. Jde o nejlacinější sluchátka v testu, ale tím se nenechte zmást. Mají netradiční vlastnosti a ze zvukové stránky uspokojí i náročné posluchače.

HODNOCENÍ
+ Reprodukce basů, stabilita zvuku, bez potlačených středů a výšek, odhlučnění, uchycení kabelu
- Nevhodné při ležení na boku
Převzato a přeloženo - zdroj: PCrevue

PCRevue 04/2013
comments powered by Disqus