Přenosné reproduktory

Přenosné reproduktory

     Z oblasti reproduktorů, které si můžete vzít s sebou na cesty, tu máme další modely. Tento segment se v posledních dvou letech pořádně rozrůstá a přibývají neustále nové modely. V testu máme dva podobné modely Creative Airwave, ale cena i naše testování prozradí, že rozdíly nejsou jen v přívlastku HD. Perličkou je však reproduktor Go+Play Wireless.
Harman/Kardon Go+Play Wireless
Harman/Kardon Go + Play Wireless     Hudební perličku pro nadšence kvalitní muziky představuje tento model. Jde o speciální reproduktor nabitý zvukovými technologiemi, jako to už bývá u produktů Harman/Kardon zvykem. Vyhotovení je netradiční a rozhodně upoutá pozornost. O zvukový projev se stará hlavně dvojice stereofonních měničů. Dva basové měniče Atlas a dva výškové Ridge se postarají o širokospektrální šíření zvuku, protože jde o výstup dvojic vpředu i vzadu. Ze zvukové stránky je to silná sestava na pokrytí větší místnosti. Výkon měničů je 2 × 15 W pro výškové a 2 × 30W pro subwoofery. Úplně ideálně se reproduktor uplatní v obývacím pokoji jako audiosouprava k TV nebo Hi-Fi zařízení. Z hudební stránky si vychutnáte dynamické basy a pokrytí ostatních pásem reprodukce. Zvuk je mohutnější, než bychom očekávali u takovéhoto typu reproduktoru, a překoná i podstatně větší modely. Celkovou akustiku ocení i nároční posluchači. Podíl na tom má i technologie inteligentního ekvalizéru, která jednak upravuje přímo v reproduktoru signál přicházející do DSP a zároveň slouží právě na vytvoření efektu pokrytí zvuku jakéhokoliv prostoru. Cena sice není nejnižší, ale v této kategorii ji považujeme za přiměřenou. Ocenili jsme i nadprůměrnou stabilitu reprodukce a technologii HARMAN TruStream. Díky ní je propojení přes Bluetooth nejen rychlé a bez odmlk při procházení skladbou, ale zvyšuje se přenos frekvenčního pokrytí.

Hodnocení
+ Mohutné a dynamické basy, vyladění zvuku, soustava měničů, vynikající zvuk
- Žádné podstatné

Verdikt PC REVUE
     Reproduktory Creative Airwave HD a Creative Airwave jsou si velmi podobné. Podle sumy, kterou jste ochotní zaplatit, se můžete mezi nimi rozhodnout. První model má silnější zvukový projev a kovově-plastové vyhotovení. Druhý model má zase o 5 hodin delší výdrž, ale chybí mu zesilovač SCA. Oba však hrají dobře a doporučujeme je. Pro hudební nadšence je tu model Harman/Kardon Go+Play Wireless

Nepřehlédněte:
Harman Kardon Go+Play Wireless: Velkolepý zvuk a styl, který vás rozpohybuje
PCRevue 07/2013
comments powered by Disqus