JBL Charge - Bluetooth reproduktor, kterým si nabijete mobil

JBL Charge - Bluetooth reproduktor, kterým si nabijete mobil

Pokud se na JBL Charge podívám jen jako na Bluetooth reproduktor, získává si moje srdce nejen designem, ale hlavně hlasitostí, výdrží na jedno nabití a kvalitou reprodukce. Bez problémů ozvučí běžnou místnot nejen při práci, ale i na srazu s hlučnými kámoši.
Jenže potom se může stát, že se vám po pár hodinách poslouchání hudby z připojeného mobilu váš pomocník náhle vybije. Tehdy stačí zasunout kabel do USB výstupu v reproduktoru a smartphone nabít.

JBL Charge

V rámci testování při práci vydržel JBL Charge na jedno nabití fungovat 10 hodin. A to jsme ho vůbec nešetřili!

Když jsme potom baterii v reproduktoru opět nabili pomocí standardní nabíječky s micro USB konektorem (například k mobilu či tabletu), dokázali jsme s ním dvakrát nabít běžný smartphone (HTC One, Apple iPhone a podobné).

Nepřehlédněte:
JBL Flip 2 - překvapivě hlučný váleček
JBL Charge

JBL Charge je primárně bezdrátový reproduktor. Jako záložní zdroj poslouží spíš nouzově. Navíc musí být v takovém případě zapnutý, což znamená buď vyhledávání nějakého zařízení na připojení nebo funkční Bluetooth spojení, což už samo o sobě spotřebuje nějakou energii. Takže integrovaná 6000 mAh baterie nabije vaše mobily maximálně tak o 4000 mAh. Prakticky.

JBL Charge

Kvalita zvuku nás překvapila. Například takový reproduktor Prestigio PBS7 za přibližně 1600 Kč totálně rozháže jednotlivé kanály pomocí všelijakých efektů a z běžné skladby je najednou miš-maš. Přehnané výšky, potlačené středy a prudké zásahy do hloubek dokáží náročnějšímu posluchači pokazit náladu. To se u JBL Charge za dvojnásobnou cenu stát nemůže.

JBL Charge


Navíc hraje hlasitěji, vyváženěji s nenormální reprodukcí hloubek. Nabijete ho pomocí microUSB konektoru, nechybí připojení běžným kabelem přes AUX vstup a všechno to je zabalené do pěkného designu s více barvami.

Nepřehlédněte:
JBL Charge 2
JBL Charge

Závěr
Z celkového pohledu je JBL Charge, který koupíte například v obchodě Vzdy.cz za 3590 Kč, mimořádně sympatickou koupí. Kvalita i hlasitost reprodukce překonala naše očekávání, design si také zaslouží pochvalu, majitele potěší i neoprénové pouzdro v balení a pokud to bude třeba, reproduktor dkáže svoji energii přes USB konektor odevzdat vašemu mobilu, tabletu či fotoaparátu, když jste na cestách. JBL Charge vyhlašujeme za tom dárek tohoto léta.

Načítám video ...

Zdroj: fony.sk
comments powered by Disqus