Audison bit Play HD: nový standard v mobilním zvuku ve vysokém rozlišení

Audison bit Play HD: nový standard v mobilním zvuku ve vysokém rozlišení

Od okamžiku, kdy společnost Audison představila technologii Full DA, mohou si milovníci kvalitního zvuku v automobilech užívat výhod systému, kde již neexistují ztráty kvality způsobené dvojitou konverzí z analogového na digitální signál a obráceně – signál je zde zpracováván a přenášen do zesilovačů výhradně digitálně, což zabraňuje vzniku případného šumu.
Audison bit Play HDTechnologie Full DA položila základy pro dosažení nových výšin kvality reprodukce zvuku v automobilech, až donedávna byl však potenciál tohoto systému omezen standardem zvukových CD (16 bit/44,1 kHz).

Poslech zvukových stop ve vysokém rozlišení představuje obohacující zážitek. Přechodem z 16 na 24 bitů a používáním vyšší vzorkovací frekvence, než využívají audio CD, zvuk okamžitě získává novou úroveň realističnosti. Díky zvýšenému množství informací je možné znovu vytvořit trojrozměrné virtuální pódium a zvuk tak získává na harmonické bohatosti kombinované s vyšším dynamickým rozsahem, než nabízejí běžná audio CD.

Až do dnešní doby neexistovaly žádné zdroje, které by vám umožňovaly spravovat digitální zvuk ve vysokém rozlišení. Společnost Audison chce všem fanouškům poskytnout příležitost užívat si HD soubory bez komprese: oddělení pro výzkum a vývoj proto vytvořilo zařízení bit Play HD, první mediální server pro zvuk ve vysokém rozlišení speciálně vyvinutý pro zvukové systémy v automobilech.

Nepřehlédněte:
Variable illumination
Připojením optického výstupu zařízení bit Play HD k procesoru nebo zesilovači Audison s digitálním vstupem vytvoříte systém Full DA, který vám umožní dosáhnout nového standardu kvality, jež výrazně překračuje kvalitu audio CD, protože dokáže přehrávat kódované audio soubory FLAC až do 24 bit/96 kHz.

FLAC je bezztrátový algoritmus uznávaný jako standard pro kódování hudby ve vysokém rozlišení. Umožňuje vám ušetřit až 50 % prostoru bez jakýchkoliv ztrát kvality zvuku a je ideální na uložení celé vaší hudební sbírky bez jakékoliv komprese.

Absolutní konektivita
bit Play HD nabízí optický výstup pro přímé připojení k procesoru Audison bit i výstup RCA pro analogové připojení.

Pokud máte k dispozici video vstup, můžete bit Play HD připojit k autorádiu nebo k externímu monitoru prostřednictvím výstupu HDMI nebo kompozitního videa, zobrazit nativní rozhraní mediálního severu a přímo tak ovládat funkce pro procházení multimediálními soubory a veškerými nastaveními zařízení.

Nepřehlédněte:
Netradičný test DNX-7260BT a DNX-9260BT
Audison bit Play HD

bit Play HD přehrává videa v rozlišení Full HD.

Aplikace Audison: budoucnost mobilní integrace v oblasti zvuku
Audison bit Play HD
Společnost Audison vždy hledí do budoucnosti. Naši vývojáři hledali ideální zařízení, které by bylo možné používat k vládání zařízení bit Play HD a odpověď přišla téměř okamžitě: jsou to chytré telefony.

Mobilní zařízení nejnovější generace jsou vybavena velkým displejem s velmi vysokým kontrastem, tyto velice přesné kapacitivní dotykové obrazovky navíc umožňují snadné procházení souborů.

Oddělení pro výzkum a vývoj tak vyvinulo aplikaci pro zařízení Apple a Android, která vám umožní připojit chytrý telefon k zařízení bit Play HD prostřednictvím sítě Wi-Fi a využívat jej jako dálkové ovládání pro knihovnu multimédií, aniž by bylo nutné připojit přehrávač k externímu monitoru.

Nepřehlédněte:
Nebojte se tmy
K přehrávání zvukových souborů na chytrém telefonu a na zařízení Play HD může uživatel zvolit jakoukoliv aplikaci pro iPhone/Android kompatibilní se standardem DLNA.

Audison bit Play HD
Audison bit Play HD: mediální server do auta
bit Play HD je vybaven dvěma USB 2.0 porty pro připojení velkokapacitních úložišť, jako jsou pevné disky a flash disky. Zařízení je konstruováno pro použití v automobilu a je proto vybaveno prodlužovacím kabelem USB, abyste mohli flash disk připojit přímo k palubní desce.

Aby byl zaručen co nejlepší příjem signálu Wi-Fi, je přehrávač dodáván se speciálním klíčkem (Wi-Fi dongle pro USB), který je možné připojit přímo k přehrávači nebo k běžnému 1,5m prodlužovacímu kabelu USB v případě, že je zařízení bit Play HD namontováno za kovovými přepážkami.

Software přehrávače lze upgradovat prostřednictvím speciálního USB portu, který se aktivuje tlačítkem – toto tlačítko připraví zařízení na upgrade. Abychom vyšli vstříc uživatelům, kteří nechtějí používat externí pevné disky, je zařízení bit Play HD SSD vybaveno interním 2.5” SSD pevným diskem o kapacitě 240 GB, který není díky technologii Solid State a speciálně konstruovanému pouzdru s mechanickým tlumením ovlivňován vibracemi a otřesy, k nimž během jízdy může docházet.

Audison bit Play HD


Disky SSD jsou navíc mnohem rychlejší než běžné pevné disky a poskytují tak maximální rychlost přístupu k multimediálnímu obsahu.

Integrace OEM
Audison bit Play HD
Konstruktéři společnosti Audison vybavili zařízení bit HD Play jedinečnými funkcemi pro integraci do OEM systémů. Na bočním panelu se nachází konektor pro připojení k Audison DRC (volitelné), který uživateli poskytuje možnost zvolit pro přehrávání alternativní zdroj, například OEM autorádio, a ovládat procesor Audison bit, který bude řídit celkovou hlasitost.

Prostřednictvím portu Audison AC-Link můžete ovládat ostatní kompatibilní produkty společnosti Audison, zatímco port pro integraci OEM umožní zařízení bit Play HD interagovat s vozidlem.

Prostřednictvím externích adaptérů můžete komunikovat s digitální sběrnicí automobilu a řídit tak ovládání na volantu.

Audison bit Play HD
Dálkové ovládání Audison bit Play HD
Aby bylo usnadněno používání přehrávače ve vozidle, je zařízení bit Play HD vybaveno dvěma dálkovými ovládáními.

Dálkové ovládání ARC (Advance Remote Control) ovládá všechny funkce přehrávače pro přehrávání audio i videa a umožňuje vám nastavit intuitivní uživatelské rozhraní při připojení k externímu monitoru.
Kompaktní dálkové ovládání URC (User Remote Control) bylo zkonstruováno ke správě seznamů přehrávání s funkcemi, jako je volba stopy, vyhledávání, ovládání hlasitosti a spuštění a zastavení přehrávání.

Audison vyhrál OCENĚNÍ EISA AWARD 2014-2015
EISA, Evropská asociace pro audiovizuální techniku, nominovala Audison bit Play HD na titul: EVROPSKÝ PŘEHRÁVAČ HD MÉDIÍ DO AUTOMOBILU PRO ROK 2014-2015!

Důvody poroty pro udělení ocenění EISA Awards jsou následující:
„Milovníci kvalitního zvuku si nyní mohou díky přehrávači médií bit Play HD společnosti Audison užívat hudbu ve vysokém rozlišení i na cestách – jedná se o první přehrávač HD na světě, který je konstruován výhradně pro použití v automobilech. Bit Play HD dokáže přehrávat běžné audio formáty včetně formátů WAV a FLAC až do rozlišení 96 kHz/24 bit a video formáty až do rozlišení 1080p. Uživatelé mohou bit Play HD ovládat prostřednictvím klasického infračerveného dálkového ovládání, které je dodáváno s výrobkem, nebo pomocí aplikace pro chytré telefony. Systém podporuje HD výstup prostřednictvím HDMI a Toslink. Hudební a video soubory lze ukládat interně na Solid State disk nebo na externí pevné disky a jiná úložiště, která je možné připojit pomocí dvou USB portů pro přenos nebo přímé přehrávání.“

Načítám video ...


Audison bit Play HD
comments powered by Disqus