Jak vypadala péče o krásu ve 30. letech

Jak vypadala péče o krásu ve 30. letech

     Co bylo divné na výtvorech některých vynálezců ve 20. století? Vezměte si cokoliv, co si lze dobře představit, a je pravděpodobné, že někdo ve 20. století vynalezl opravdu divnou verzi takového výtvoru. V minulosti tu byly tuny zvláštních vynálezů, ale najdeme dokonce i několik přístrojů pro krásu, které vypadaly dost zvláštně až děsivě.
     Dnes si ženy upravují vlasy jejich umístěním mezi rozžhavené plotny nebo pomocí kulmy. Ale tehdy se navíjely vlasy až do změti hustých, zahřívaných drátů. Tehdejší lidé také nosili podivné a děsivé masky ve snaze zdokonalit svoji pokožku. Dnes ženy potřebují jen krém nebo v nejhorším případě obličejovou masku a nějaké ty okurky.

     Na druhou stranu, některé z těchto vynálezů vypadají skvěle - kdo z nás neměl ráno, kdy by až zabíjel pro čerstvou kocovinovou masku z mrazáku?

     Ve třicátých letech bylo populární ošetření se zmrazením pih oxidem uhličitým. Oči pacientů byly pokryty hermeticky uzavřenými zátkami, nos byl pro ochranu ucpán a dýchalo se trubkou.
Krása v 30. rokoch
     Soustava velkých verzí fénu z 20.let se věnuje zákazníkovi.
Krása v 30. rokoch
     Proces s trvalými účinky na vlasy prováděný v Německu v roce 1929.
Krása v 30. rokoch
     Tento přístroj z roku 1930, vynález Max Factor, pomáhá upravit make-up.
Krása v 30. rokoch
     Tato až děsivá maska ze 40. let mohla být zapojena do elektřiny pro zahřátí obličeje a hlavy za účelem stimulace oběhu a oživení vzhledu pokožky.
Krása v 30. rokoch
     Zeštíhlovací salóny ve 40. letech vymýšlely nejrůznější metody hubnutí z nichž jednou byly masážní křesla, jako jsou ty, které masírovaly nohy klientů kovovými válečky.
Krása v 30. rokoch
     Péče v salónu krásy Heleny Rubinstein
Krása v 30. rokoch
     Před vynalezením opalovacího krému v polovině 40. let nosili naháči oděv, jako tento, aby se chránili před sluncem. Tato kápě má také vestavěné sluneční brýle.
Krása v 30. rokoch
     Ženy v předválečné době by strávily hodiny s vlasy svázanými do v strašidelných topných zařízení, jako jsou tato, aby dosáhly módního zvlněného vzhledu svých vlasů.
Krása v 30. rokoch
     Ovocná pleťová maska z 30 rokov.
Krása v 30. rokoch
     Tato módní kapuca ze 40. let slibovala svým klientům růžovou pleť snížením atmosférického tlaku okolo hlavy, což mělo simulovat vysokohorské podmínky.
Krása v 30. rokoch
     Tento sací přístroj se skládal z malých skleněných trysek, gumových hadic a vakuové pumpy. Sliboval hladkou pokožku bez skvrn.
Krása v 30. rokoch
     Tyto dvě ženy z 20. let se zbavovaly vrásek a nedokonalostí tím, že nosily gumové "kosmetické" masky.
Krása v 30. rokoch

Nepřehlédněte:
Kolik stojí provoz čističky vzduchu? Denně méně než polovinu jablka!
     Obličejovou masku "Kocovinové nebe" také vynalezl Max Factor. Představovala plastové kostky, které mohly být naplněny ledem. Maska byla populární u párty hollywoodských hvězd ve 40. letech.
Krása v 30. rokoch
comments powered by Disqus